MÖBLER / Bord / Konsolbord 10471005

nr 1047 1005

Konsolbord

Nyrokoko, stenskiva, längd: 90 cm, djup: 36 cm, höjd: 70 cm

Kondition: slitage, skador

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 1 augusti 2016
kl 20:36:19

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.